وزن مناسب هنگام سفارش کیک چقدر است ؟؟

یک سوالی که همه هنگام سفارش کیک میپرسند این هست  که وزن کیک چقدر باید باشد و چه تفاوتی بین وزن کیک های خامه ای و فوندانتی وجود دارد ؟؟ اولین چیزی که باید برای سفارش یک کیک در نظر بگیرید نوع مراسمی است که قصد سفارش کیک برای آن را دارید ، در مراسم های تولد و عروسی عموما به دلیل وجود تنوع در خوراکی ها و غذاهای سرو شده و مصرف کیک بعد از مراسم شام مقدار کیک کمتری باید سفارش داده شود. به طور معمول میزان کیک مصرفی به ازای هر فرد 100 گرم الی 200 گرم میباشد که میانگین این مقدار یعنی 150 گرم به ازای هر نفر در مراسم های عادی اندازه قابل قبولی میباشد و در مراسم های تولد و عروسی مقدار 100 گرم به ازای هر نفر کفایت کننده است . البته این میزان وزن باید مقدار خوراکی کیک باشد . منظور از مقدار خوراکی کیک چیست ؟؟؟ تفاوتی که در کیک های خامه ای و فوندانتی وجود دارد این میباشد که کیک های فوندانتی با توجه به نوع تزئینات و طرح انتخاب شده وزن بیشتری نسبت به کیک های خامه ای دارند و قسمت تزئینات کیک که از فوندانت درست میشود عموما به دلیل اینکه مزه خاصی ندارد خورده نمیشود ، پس چیزی که باید به آن دقت کرد این است که در هنگام سفارش کیک های فوندانتی باید وزن تزئینات کیک به وزن مقدار قابل مصرف کیک اضافه شود تا در هنگام صرف کیک به ازای هر نفر مقدار گفته شده در بالا باقی بماند . مورد بعدی که در سفارش کیک های فوندانتی قابل اجراست استفاده از ماکت برای بخشی از کیک است ، در بعضی از طرح های انتخابی امکان درست کردن کیک در وزن های پایین نمیباشد و در صورت سفارش کیک با وزن های بالا مقدار زیادی کیک اضافه می آید ، برای حل این مشکل در کیک های فوندانتی خصوصا در طرح های چند طبقه میتوان مقداری از کیک را به صورت ماکت درست کرد تا به قول معروف با یک تیر چند نشان زد . مزیت این کار چیست ؟؟؟ 1. قسمت تزئینی کیک سالم مانده و امکان نگهداری آن برای همیشه وجود دارد 2. وزن کیک کاهش پیدا میکند 3. هزینه سفارش کیک کمتر میشود .

مورد آخری که در مورد سفارش کیک باید دانست حداقل وزن سفارش برای کیک های خامه ای و فوندانتی است که در کیک های خامه ای عموما زیر 1.5 کیلو و برای کیک های فوندانتی زیر 2.5-3 کیلو امکان درست کردن کیک وجود ندارد و عموما مقدار 500 الی 700 گرم بسته به نوع طرح کیک ممکن است در وزن کیک انتخابی تغییرات وجود داشته باشد .

گروه لمو افتخار این را داشته است که در بسیاری از جشن ها زینت بخش مراسم های شادی شما باشد . فقط با یک بار امتحان مشتری دائم ما شوید .